Skip to content

„Bingo“ žaidimas. Kaip žaisti?

  • by
stalo-zaidimas-bingo-taisykles

Jei kada esate pagalvoję (ir suradę atsakymą), kad ir tik įdomumo dėlei, nuo kada egzistuoja „Bingo“ žaidimas, tai tikrai nenustebsite išgirdę, kad jis pirmą kartą buvo užfiksuotas 1500-taisiais metais! Taip taip, žaidimas „Bingo“ senesnis už mus. Tiesa, reikia paminėti, kad tuomet šis žaidimas turėjo kitą pavadinimą „Beano“. Šio žaidimo metu žaidėjai pažymėdavo ant savo kortelių skaičius, ištrauktus iš maišo. Skamba pažįstamai, tiesa? Nuo to laiko, kai „Bingo“ žaidimas išvydo dienos šviesą praėjo labai daug laiko, o technologijos nuėjo ilgą kelią, taip sukurdamos galimybę žaisti šį žaidimą įvairiais būdais. Tačiau pačio žaidimo esmė ir taisyklės nesikeitė. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip žaisti „Bingo“ ir kas naujo įvyko „Bingo“ evoliucijos kelyje.

zaidimas-bingo

„Bingo“ taisyklės. Kaip žaisti „Bingo“?

Kaip ir kiekvienas kitas stalo žaidimas, taip ir stalo žaidimas „Bingo“ taisyklės turi savo unikalų rinkinį, be kurio žaidimas tiesiog nebūtų įmanomas. „Bingo“ žaidimas, pirmiausia, niekaip negali būti žaidžiamas be žaidimo lentos. Ši lenta yra skirta tam žaidėjui, kuris žaidime dalyvaus kaip „Bingo“ loto meistras. Šiame rinkinyje taip pat rasite ir keliolika kortelių. Neapsieisite ir be žetonų, rinkinyje jų yra 75. Ant visų jų surašyti skaičiai. Na, o likusieji žetonai (jų yra net 240), skirti skaičių uždengimui. Kaip ir minėjome, žaidimas „Bingo“, nuo atsiradimo pradžios, keitėsi, todėl nenustebkite, jei nusipirkę šį žaidimą rasite ir kitas rinkinio variacijas. Pavyzdžiui, vietoj 75 atskirų žetonų, gali būti įdėta spalvinga suktuko kortelė. Bet tai tikrai nepakeičia pačio žaidimo esmės, tad gera nuotaika garantuota visais atvejais.

Žaidimo tikslas

„Bingo“ taisyklės apibrėžia, koks yra šio žaidimo tikslas – būti pirmuoju žaidėju, padėjusiu 5 žetonus iš eilės horizontaliai, vertikaliai arba įstrižai asmeninėje „Bingo“ žaidimo kortelėje. Tad būkite greiti ir atidūs, kai skaičiai įvardijami garsiai.

Žaidimo meistras

Prieš prasidedant žaidimui, būtina nuspręsti, kuris žaidėjas bus žaidimo meistru. Šio žaidėjo pareigos – būti atsakingam už žaidimo lentą ir skaičius su žetonais. Jo pareiga yra kiekvieną kartą ištraukus ir garsiai pranešus, kurį skaičių jis turi savo rankose, uždengti šį skaičių pagrindinėje „Bingo“ žaidimo lentoje.

Pradedame žaidimą

Taigi, žaidimo meistrą jau turite, juo pasitikite, tad galite pradėti žaisti! Žaidimas pradedamas nuo to, jog žaidimo meistras sumaišo visus žetonus, ant kurių yra skaičiai, o šie padedami šalia pagrindinės šio žaidimo lentos. Verta paminėti, kad ši lenta (viršutinė jos eilė) yra pažymėta raidėmis „B-I-N-G-O“: kiekviena raidė pavadina vieną stulpelį su skaičiais.

Kortelės ir žetonai

Kiekvienam žaidėjui padalinamos „Bingo“ kortelės po lygiai. Prieš tai pasitariama ir nusprendžiama su keliomis kortelėmis bus žaidžiama. Tos kortelės, kurios lieka nepanaudotos, privalo būti padėtos į žaidimo dėžę. Kitas labai svarbus momentas – žetonai, su kuriais bus uždengiami skaičiai. Jie padedami ant stalo taip, kad visi žaidėjai galėtų juos lengvai pasiekti.

Vidurinis kortelių langelis

Atkreipiame dėmesį į asmeninių kortelių vidurinį langelį. Jis čia – tuščias (jis nepažymėtas jokiu skaičiumi). Visi žaidėjai privalo jį uždengti žetonu, nes jis automatiškai įskaičiuojamas į „Bingo“ eilę. Na štai, visi pasiruošę žaisti ir išgirsti pirmąjį skaičių. Čia pasireikšti leidžiama žaidimo meistrui, kuris ištraukia žetoną, jį atverčia ir garsiai pasako jo numerį. Pavyzdžiui, N3. Tik išgirdus skaičių, visi skubėkite patikrinti, ar toks skaičius yra jūsų kortelėse. Jei turite – sveikiname, padėkite ant jo žetoną ir uždenkite šį skaičių. Šį numerį uždengia ir žaidimo meistras pagrindinėje lentoje. Na, o tie, kuriems laimė nenusišypsojo ir šio skaičiaus neturi – laukia kito skaičiaus ir galbūt tada jiems jis bus tinkamas. Visiems žaidėjams uždengus skaičius, žaidimo meistras vėl traukia naują žetoną ir kartojami ankstesni veiksmai.

Žetonų eilė

Taigi, priartėjome prie to žaidimo momento, kai kuris nors žaidėjas sudaro eilę iš žetonų. Primename, eilė gali būti bet kuria kryptimi (horizontalia, vertikalia, įstriža). Šis žaidėjas turi nepamiršti, kad jam reikia sušukti „Bingo“. Jis ir yra žaidimo nugalėtojas. Tiesa, kito žaidimo metu jis pakeičia prieš tai buvusį žaidimo meistrą ir pats tampa juo.

„Bingo“!

Kartais taip nutinka, jog „Bingo“ sušunka ne vienas, o du žaidėjai. Ką daryti tada? Ogi jie laimi lygiosiomis, o žaidimo meistras iš jų išrenkamas atsitiktiniu būdu. Kiekvieną kartą pradedant žaidimą iš naujo, privaloma sumaišyti visas korteles ir tik tuomet jas išdalinti žaidėjams.

bingo-taisykles

Jeigu kada žaidimo metu būsite paprašyti sustabdyti savo žaidimą (to gali paprašyti žaidimo meistras), tai tik dėl to, kad pastarasis patikrintų, ar uždengti skaičiai pas jį yra tokie patys kaip ir pas likusius žaidėjus. Visa tai tik tam, jog žaidimas vyktų sklandžiai ir įsitikinti, kad kas nors nebūtų ko praleidęs. Šios taisyklės galioja ne tik žaidžiant „Bingo“ namuose, draugų rate, bet ir viešose vietose.

Žaidimas „Bingo“ pradedantiesiems

Žaidimas „Bingo“ susilaukia įvairių nuomonių: vieni apie šį žaidimą galvoja kaip apie paprastą azartinį žaidimą, kiti mano, jog tai labai rimtas žaidimas ir reikia tinkamai pasirinkti žaidimo strategiją. Ir visiškai nesvarbu, kuriai nuomonės kategorijai priklausote, visgi yra keletas pagrindinių taisyklių, kurios gali padėti jums pasiekti sėkmę „Bingo“ žaidime.

Aplinka

Pradėkite nuo aplinkos, kuri kvepėtų sėkme. Jei žaisti vyksite kažkur kitur, atvykite į žaidimo vietą bent 30 minučių anksčiau. Taip turėsite laiko įsigyti kortelių, aplankyti draugus, atsigerti, susikurti teigiamas emocijas bei įsitraukti į žaidimą dar prieš jam prasidedant. Na, o jei žaidžiate „Bingo“ internete, įsitikinkite, kad viskas, ko jums gali prireikti yra prie jūsų. Prie tokios aplinkos susikūrimo jums pagelbės ir specialus „Bingo“ rašiklis, kuris dar vadinamas „Dabber“. Šio žaidimo žaidėjai jį naudoja tam, kad greitai pažymėtų numerius savo kortelėse. Kai kurie žaidėjai atsineša net ir lipnios juostelės, nes pastarosios pagalbos dėka, kiekvienas daiktas gali būti padėtas ten, kur jo vieta be šių daiktų nuolatinio taisymo.

Sėdėjimo vieta

Labai svarbu nepamiršti ir vietos, kurioje ketinate sėdėti – ją pasirinkite atidžiai. Svarbiausia vengti blaškymosi, todėl peržvelkite, kur kas sėdi, nes tikriausiai norėsite išvengti tokių vietų, kurios kels triukšmą ir blaškys jūsų dėmesį. Viena geriausių vietų sėdėti yra greta žaidimo meistro, nes tai padeda sutelkti dėmesį ir užtikrina, kad nepraleisite skaičių. Būkite budrūs! Tai viena iš pagrindinių žaidimo taisyklių, kuri užtikrina laimėjimą. Tai padaryti galite vengiant alkoholio vartojimo. Vietoj to pasirinkite kavą, arbatą, sultis ar vandenį. Venkite žaisti šį žaidimą tomis dienomis, kai jaučiatės pavargęs bei pasinaudokite suplanuotomis pertraukomis.

bingo-loto-zaidimas

1 strategija. Žaiskite su mažiau žaidėjų

Kitas labai svarbus aspektas, į kurį turi atkreipti dėmesį šio žaidimo pradedantieji yra strategijos naudojimas norint laimėti. Pirmoji strategija, kurią galite pasirinkti – žaisti žaidimus, kuriose lankosi ne tiek daug žaidėjų. Kiekvienas „Bingo“ žaidimas turi tik vieną nugalėtoją. Mažiau žaidėjų – didesnė galimybė laimėti. Žaidėjų minios paprastai būną mažesnės savaitės vakarais. Žinoma, kai kurie „Bingo“ prizų puodai pagrįsti įsigytų kortelių skaičiumi, todėl nors nedidelė žaidėjų grupelė padidina šansus laimėti, tai gali reikšti mažesnį prizą.

2 strategija. Žaiskite su daugiau kortelių

Antrojo strategija yra susijusi su keliomis kortelėmis galite žaisti. Kuo daugiau kortelių leidžiama, tuo didesnė tikimybė, jog laimėsite. Tai galima taikyti tiek žaidžiant „Bingo“ gyvai, tiek internete. Kortelių skaičių rinkitės atsakingai, nes ši strategija veiksminga tik tuo atveju, kai spėjate visas turimas korteles patikrinti laiku. Rekomenduojama pradėti nuo keturių kortelių. Kortelių skaičių patartina didinti viena kortele tik tuomet, kai tikrai jausitės, jog įpratote žaisti su keturiomis kortelėmis vienu metu. Žaidime, kuriame žaidžia 20 žaidėjų, kur kiekvienas turi po 1 kortelę, kiekvienas žaidėjas turi 5% tikimybę laimėti. Žaidime, kuriame žaidžia 20 žaidėjų, kur turi kiekvienas po 1 kortelę, o jūs – 4 korteles, jūsų tikimybė laimėti yra 17%.

3 strategija. Mažiau kortelių, daugiau žaidėjų

Trečioji strategija kalba apie žaidimą, su mažiau kortelių, bet daugiau žaidimų. Pagal matematinės tikimybės sąvokas, rutuliukų piešimo būdas turi būti vienodas. Kitaip tariant, jums reikia kuo ilgiau būti žaidime, nes bus didesnė tikimybė, jog būtent jūsų kamuoliukai bus ištraukti.

Įdomūs faktai

Kitas itin įdomus dalykas yra tai, kad kiekviena raidė tarsi turi savo skaičius. Tiesa, tai nėra taisyklė, bet yra pastebėta, kad kiekvienai „Bingo“ raidei yra skirti skaičiai. Raidei B reikėtų ieškoti mažiausių skaičių. Skaičiai nuo 19 iki 29 tinka raidei I. Skaičiai, mažesni nei 40, geriausiai tinka raidei N. Raidė G prisitraukia skaičius didesnius nei 49, o raidė O dažniausiai mėgsta skaičius nuo 60 iki 70.

kaip-zaisti-bingo

Ar esate kada girdėję frazę „Bingo Lingo“? Tiems, kas žaidžia šį žaidimą, tai ne naujiena, bet pradedantiesiems – būtent tai ko reikia, kad tikrai įsitikintumėtė, jog visi skaičiai yra pažymėti jūsų kortelėse. Tai frazės, kurios apibrėžia kai kuriuos skaičius. Susipažinkite su šiomis frazėmis ir jų reikšmėmis „Bingo“ pasaulyje.

  • One Little Duck“ – reiškia skaičių 2.
  • „Time for a Cup of Tea at 3“ – atitinka skaičių 3.
  • „There will be a Knock on the Door at 4“ – reiškia skaičių 4.
  • „Celebrate Valentine‘s Day on the 14th“ – skaičius 14.
  • „The Dancing Queen, young and sweet, only 17“ – reiškia skaičių 17.
  • „Two Little Ducks“ – reiškia skaičių 22.
  • „Life begins at 40“ – skaičius 40.
  • „You know you lived Half a Century at 50“ – skaičius 50.
  • „Do you see Two Fat Ladies in 88“ – skaičius 88.

„Bingo“ žaidimas gali būti sėkmės žaidimas, tačiau visos šios strategijos ir patarimai – patikrinti užkietėjusių „Bingo“ žaidėjų. Atkreipkite dėmesį į šiuos „Bingo“ entuziastų patarimus, kad ir jūsų „Bingo“ žaidimas būtų ne tik kuo malonesnis, bet ir produktyvesnis, bet ir sėkmingesnis.