Skip to content

Strateginiai žaidimai

  • by
strateginiai-žaidimai

Ar mėgstate žaisti strateginius žaidimus? Jeigu jau skaitote šį tekstą, kompiuteriniai žaidimai tikriausiai bus pati geriausiai jūsų laisvalaikio veikla! Strateginiai žaidimai vieni populiariausių ir dėl pirmosios vietos kovoja tik su veiksmo žaidimais. O kuris žaidimas tau labiausiai patinka? Jeigu dar nežinai, kviečiame susipažinti su strateginių žaidimų istorija ir rūšimis. Gal netikėtai surasi ir savo mėgstamiausią.????

geriausi-strateginiai-žaidimai-online

Kas yra strateginis žaidimas?

Paprastais žodžiais tariant, strateginis žaidimas yra tas, kuriame reikia konkrečios taktikos, kaip pasiekti pergalę. Dėl šios priežasties straeginiai žaidimai dar kartais vadinami taktiniais žaidimais. Pats terminas strategija yra kilęs iš graikų kalbos ir reiškia vadovavimą bei karo meną, todėl tikriausiai net nekyla klausimas, kodėl visi kariniai ir šaudymo žaidimai vadinami strateginiais.

Šiandien dauguma strateginių žaidimų yra žaidžiami su kompiuteriu, bet seniau tokie žaidimai buvo žaidžiami netgi su savo pasigamintais įrankiais. Pats pirmasis strateginis žaidimas pavadinimu „Go“ atsirado prieš daugiau nei 2500 metų Kinijoje ir kas įdomiausia – žaidžiamas iki šiol. „Go“ yra abstraktus strateginis stalo žaidimas, skirtas dviem žaidėjams, o jo tikslas – aprėpti daugiau teritorijos nei priešininkas. Žaižiamas jis ant panašios į šachmatus lentos su daug juodų ir baldų akmenukų.

strateginiai-žaidimai-pc

Bėgant metams žaidimų atsirasdavo vis naujesnių, bet tikslas išlikdavo toks pats – sukurti veiksmų planą, kuris padėtų pasiekti pergalę. Kitaip nei kituose nuotykių žaidimuose beveik nebūna atsitikinų, tad naujoko sėkmės kartais tikėtis irgi neverta. Taigi, norint laimėti šiuos žaidimus, pirmiausiai reikėtų susikurti tobulą veiksmų strategiją ir laikytis taktikos, kad tikslai būtų pasiekti!

Strateginių žaidimų rūšys

  1. Strateginiai stalo žaidimai
  2. Kompiuteriniai žaidimai

Kurie patiks labiau – tereikia išbandyti. Jeigu mėgsti žaisti draugų kompanijoje, tikriausiai tau imponuos fiziniai stalo žaidimai, kuriuos gali paliesti. Na o jeigu mėgsti aštrius pojūčius, įspūsingą vaizdo grafiką ir muzikinį takelį – tau labiau patiks strateginiai kompiuteriniai žaidimai.

Strateginiai žaidimai online

Visai informacijai keliantis į internetą, žaidėjai kaip taisyklė mieliau renkasi kompiuterinius žaidimus. Strateginiai žaidimai online yra tie, kuriuose žaisti galima internete. Žinoma, yra sukurta galybė demo žaidimų versijų, kurioms wi-fi ryšio net nebereikia ir žaisti galima tą žaidimą parsisiuntus ir įsirašius į žaidimo konsolę.

Multiplayer žaidimai

Žinoma, žaidimai online turės savų privalumų – prisijungę prie žaidimo tinklo, ten galėsite gyvai bendrauti su kitais žaidėjais, dalintis patarimai arba susikauti lemiamoje dvikovoje. Vienas populiariausių trateginių žaidimų, kuriuose prisijungti gali žaidėjai iš viso pasaulio yra CS:GO, Overwatch, League of Legends/ Dota 2, Rust, Rocket league, Arma 3 ir pan. Tokie žaidimai, kuriuose jungiasi daugiau nei vienas žaidėjas vadinami Multiplayer žaidimais.

Strateginiai žaidimai PC

Tie žaidimai, kurie žaidžiami ne online, o parsisiunčiami arba nusiperkami ir įsirašomi į žaidimo konsoles, vadinamsi strateginiais PC žaidimais. Dauguma kompiuterinių žaidimų tinka visoms žaidimų konsolėms (Xbox, Xbox 360, Xbox One, Nintendo, Playstation ir t.t.). Tačiau, yra tokių, kurie skirti būtent tam tikrai žaidimų konsolei. Žaidimų kūrėjai taip elgiasi norėdami žaidėją pasisavinti ir, žinoma, užsidirbti daugiau. Strateginiai žaidimai pc populiarumu neatsiliekama strateginiams online žaidimams.

strateginis-žaidimas-game-of-thrones

Geriausi strateginiai žaidimai

Šių žaidimų gali įsigyti beveik visose žaidimų ir žaislų parduotuvėse. Kuo žavi strateginiai stalo žaidimai? Juos gali žaisti su draugų kompanija ir jie gali tęstis net ne vieną valandą. Yra ir tokių žaidimų, kuriuos pereiti reikia ir kelių savaičių žaižiant pilną darbo dieną.???? Vienas tokių įspūdingų žaidimų – Gloomhaven. Tai bene ilgiausiai žaidžiamas strateginis žaidimas, dėl kurio užkietėję stalo žaidimų mėgėjai yra pametę galvas.

Svarbiausia taisyklė žaidžiant šiuos žaidimus – labai didelis susikaupimas ir konkrečios bei tikslios strategijos sustatymas. Ypač jeigu norite žaidime išlikti ilgiau. Strateginiai stalo žaidimai be kita ko dar lavina ir jūsų loginį mąstymą, protinius gebėjimus ir, žinoma, jūsų kantrybę.

Populiarieji starteginiai stalo žaidimai, tokie kaip Monopolis, žinomi visiems. Tačiau, ar bent įsivaizduojate kiek iš viso pasaulyje sukurta įvairiausių stalo žaidimų? Turime nuvilti, visų sužaisti jums nepavyks, bet galite išbandyti pačius geriausius! Vieni tokių: pagal populiarųjį Vikingų serialą sukurtas žaidimas Game of Thrones, pasaulio šalis aplankantis Ticket to Ride, dar Star Wars, Evolution, Century: a New world ir daugelis kitų.