Skip to content

Alias žaidimas – vyrai ir moterys!

  • by
zaidimas-alias

Kaip žaisti įprastą tradicinį Alias žaidimą tikriausiai ilgai pasakoti nereikia. Žaidimo esmė – mesti kauliuką ir komandos draugui iš kortelės aiškinti žodį, pažymėtą skaičiuku, kurį išridenai. Tikslas – atsakyti kaip įmanoma daugiau žodžių. Va ir visa matematika! Tačiau, ar  girdėjote naujas Alias žaidimo versijas, tokias kaip Party Alias arba Alias vyrai ir moterys? Tikrai taip, šiandien jums papasakosiu apie pastarojo taisyklės ir net neabejoju, jog nustebsite, koks Alias žaidimas gali būti įdomus!

alias-vyrai-ir-moterys

Alias vyrai prieš moteris žaidimas!

Žaidimą sudaro:
400 kortelių (iš viso 2400 žodžių)
žaidimo lenta
smėlio laikrodis
2 žaidimo figūrėlės

Kas gali žaisti?
4+ žaidėjai
15+ amžiaus žaidėjai

Žaidimo trukmė:
60+ minučių

Žaidimo tikslas:
Žaidėjai pasidalina į dvi komandas – vyrų ir moterų. Abi komandos aiškina ir spėlioja žodžius bei stengiasi kuo greičiau pasiekti finišo laukelį. Tačiau viskas ne taip jau paprasta, kaip atrodo! Vyrų komanda turės aiškinti ir spėlioti žodžius iš MOTERŲ, o moterų komanda iš VYRŲ pasaulio.

alias-taisykles

Alias taisyklės

Taigi, kokios šio Alias taisyklės?

1. Atskirkite ir  išmaišykite vyrų ir moterų korteles. Abi kortų krūveles padėkite šalia žaidimo lentos. Kiekviena komanda išsirenka žaidimo figūrėlę ir pastato ant starto laukelio žaidimo lentoje.

2. Pirmoji ėjimą atliekanti komanda nusprendžia, kuris žaidėjas aiškins žodžius pirmame ture. Aiškinantis žaidėjas pasiima savo komandos kortelių krūvelę. Kortelėje esantys žodžiai sunumeruoti nuo 1 iki 6. Žaidėjas patikrina, ant kurio skaičiumi pažymėto laukelio stovi jo komandos figūrėlė, ir iš kortelių aiškina tuo pačiu skaičiumi pažymėtus žodžius. Apverčiamas smėlio laikrodis ir pradedamas aiškinimas. Atspėjus aiškinamą žodį, aiškinantis žaidėjas panaudotą kortelę padeda ant stalo ir pradeda aiškinti kitoje kortelėje esantį tuo pačiu skaičiumi pažymėtą žodį. Spėjant reikia pasakyti tiksliai tokį žodį, koks parašytas kortelėje. Pavyzdžiui, jei kortelėje yra žodis „Bėgti“, tai atsakymas „Bėgimas“ nėra teisingas. Jei kortelėje yra žodis „Gėlės“, tai atsakymas „Gėlė“ taip pat nepriimtinas.

3. Kita komanda stebi smėlio laikrodį. Jei pasibaigus laikui paskutinis žodis liko neatspėtas ir yra vis dar aiškinamas, kita komanda taip pat gali bandyti spėlioti. Paskutinį aiškintą žodį greičiau atspėjusi komanda pelno vieną tašką ir savo figūrėlę gali perkelti vieną laukelį į priekį.

4. Atspėjus paskutinį žodį, suskaičiuojama, kiek žodžių komanda atspėjo. Klaidas ir praleistus žodžius taip pat reikia skaičiuoti – už kiekvieną jų komanda turės žengti žingsnį atgal.

5. Eilė žaisti kitai komandai. Paskutinis žodžius aiškinęs žaidėjas panaudotas korteles sudeda į krūveles, iš kurios šias korteles buvo paėmęs, apačią.

6. Kiekvieno ėjimo metu komandos turi keisti žodžius aiškinantį žaidėją.

7. Žaidimą laimi komanda, pirmoji pasiekusi finišo laukelį. Priklausomai nuo to, kuri komanda pradėjo žaidimą, kita komanda taip pat gali turėti šansą pabandyti pasiekti finišo laukelį savo paskutinio ėjimo metu.

alias-vyrai-pries-moteris

Aiškinimas

Kortelėje esantys žodžiai yra visiškai atsitiktiniai ir nesusiję vienas su kitu. Tai gali būti veiksmažodžiai, būdvardžiai, daiktavardžiai, žmonių vardai, spalvos ir t.t. Kokius žodžius turėsite aiškinti, priklauso tik nuo to, kuriame laukelyje sustos jūsų komandos figūrėlė.

Aiškinant negalima naudoti jokios aiškinamo žodžio dalies ar tą pačią šaknį turinčių žodžių.

Pavyzdžiui, aiškinant žodį „veidrodėlis“, negalima sakyti „daiktas, rodantis veidą“. Galima aiškinti, pavyzdžiui, „daiktas, kuriame gali matyti save“. Aiškinant galima naudoti sinonimus (tą pačią reikšmę turinčius žodžius), todėl žodį „rodyti“ galima pakeisti vienu žodžiu „vaizduoti“ ir pan.

Jei reikia atspėti kelių žodžių frazę ir teisingai įvardijamas nors vienas žodis, tą žodį galima naudoti toliau aiškinant. Pavyzdžiui, jei aiškinama frazė „rožių puokštė“ ir komandos nariai pasako, kad tai „tulpių puokštė“, aiškinantis žaidėjas toliau gali naudoti žodį „puokštė“. Ši taisyklė galioja ir sudurtiniams žodžiams bei ilgesnėms frazėms.

Aiškinant galima naudoti antonimus. Žodį „didelis“ galima aiškinti kaip „mažas“ priešingybė.

Aiškinant negalima naudoti užsienio kalbos, nebent visi žaidėjai iš anksto dėl to susitaria.

Taškų minusavimas

Vienai komandai atliekant ėjimą, kita turi atidžiai klausyti, kad pastebėtų klaidas. Jei aiškinantis žaidėjas suklysta (pvz. panaudoja aiškinamą žiodį ar jo dalį) žodis nėra įskaitomas ir komanda praranda 1 tašką.

Jei žodis atrodo per sunkus, aiškinantis žaidėjas gali jį praleisti, tačiau iš komandos bus atimtas vienas taškas. Tačiau žodžio praleidimas kartais gali būti teisingas pasirinkimas taupant laiką, per kurį galima paaiškinti kitus žodžius ir pelnyti dar daugiau taškų.

Korteles su praleistais žodžiai dėkite į šalį, į atskirą krūvelę – taip bus lengviau skaičiuoti taškus. Jei komanda atspėjo 7 žodžius, bet aiškinantis žaidėjas padarė vieną klaidą ir praleido 2 žodžius, komanda savo žaidimo figūrėlę gali perkelti 4 laukelius į priekį (7-1-2=4).

alias-zaidimas

Stalo žaidimas Alias ir žodžių vagystė

Jei komanda praeina vagystės laukelį arba jame sustoja, kito ėjimo metu jis turės žaisti vagystės turą. Tai reiškia, kad…

  • aiškinantis žaidėjas nuo priešininkų kortelių krūvelės viršaus paima 5 korteles;
  • smėlio laikrodis nenaudojamas;
  • priešininkų koanda turi teisę spėti pirmoji;
  • kuriai nors komandai teisingai atspėjus, aiškinamas kitoje kortelėje esantis žodis;
  • atspėjus 5 žodį, komandos suskaičiuoja taškus ir savo žaidimo figūrėles perkelia į priekį.

Vagystės turas žaidžiamas nepriklausomai nuo to, ar kitos komandos figūrėlė sustojo/praėjo vagystės laukelį, ar ne. Komanda, kurios žodžiai vagiami, turi teisę spėti pirmoji, tad gali pasistengti, kad priešininkams šių žodžių pavogti nepavyktų.

Kiekvieno įprasto turo metu komandos taip pat turi galimybę pavogti žodį, kai sustojus smėlio laikrodžiui, žodis vis dar nėra atspėtas. Stalo žaidimas Alias ir žodžių vagystė tikrai neleis nuobodžiauti!

Daugiau stalo žaidimų taisyklių galite paskaityti: Scrabble žaidimas ir Monopolis žaidimas.

FAQ

❓Kiek žaidėjų gali žaisti Party Alias?

Alias žaisti gali mažiausiai 4 žaidėjai, t.y. 2 besivaržančios žaidėjų komandos.

❓Koks yra žaidimo Party Alias tikslas?

Žaidimo Alias tikslas yra atspėti kuo daugiau žodžių, kuriuos tau aiškina tavo komandos draugas. Be to, įvykdyti visas tau paskirtas užduotis.

❓ Kiek trunka žaidimas Party Alias?

Party Alias trunka mažiausiai valandą ir ilgiau.

❓ Nuo kelių metų amžiaus rekomenduojama žaisti Party Alias?

Party Alias rekomenduojama žaisti nuo 15 metų amžiaus ir vyresniems.