Skip to content

„Durniaus“ taisyklės

  • by
durniaus-taisyklės

Kad ir kiek žaidimų egzistuoja šiandien, tačiau nė vienas iš jų nepakeis tradicinių žaidimų su įprastomis kortomis. Nusikėlus į mūsų senelių ar prosenelių laikus ir paklausus, kokie kortų žaidimai buvo populiariausi jų laikais, net neabejojame, jog tarp populiariausių atsakymų būtų „Vežimas“, „Dvidešimt vienas“, „Asilas“, „Karas“, „Ragana“, „Blackjack“, „Trinka ir begalės kitų. Kiekvienas jų yra savitas ir reikalaujantis vis kitokių įgūdžių, tačiau nenuginčijamas faktas tai, kad tai vienas smagiausių laiko praleidimo būtų, kad ir kur jūs bebūtumėte: vakarojant laukinėje gamtoje prie laužo, sėdint jaukiai prie namų židinio ar geriausių draugų būryje. Tiesa, reikia paminėti, kad užvaldžius technologijoms, ne visi žino, kaip žaisti vieną ar kitą kortų žaidimą, todėl toliau kviečiame sužinoti, kokios gi tos „Durniaus“ taisyklės. 

kaip-zaisti-durniu

„Durniaus“ taisyklės

Tas, kas yra užkietėjęs kortų žaidėjas, tikrai žino ir kitus kortų žaidimo „Durniaus“ pavadinimus. Na, o tiems, kas to nežino, mes supažindinsime. Kortų žaidimas „Durnius“ neretai dar pavadinamas ir „Kvailiu“ arba „Durak“.

„Durniaus“ taisyklės nėra sudėtingos ir tikrai visiems įkandamos. Kaip ir kiekviename žaidime, taip ir šiame pirmiausia reikia apsibrėžti žaidėjų skaičių. Kortų žaidimas „Durnius“ sako, jog dažniausiai žaidžiama nuo dviejų iki šešių žaidėjų, o pats žaidimas įprastai trunka apie aštuonias ar dešimt minučių.

Žaidėjų skaičius: 26 žaidėjai
Žaidimas trunka: 810 minučių
Kortų skaičius: 36 kortos

Kitas, labai svarbus aspektas – ko gi reikia šiam žaidimui? „Durnius“ tradiciškai žaidžiamas su 36-šiomis kortų „malka“. Dažniausiai pasirenkama žaiti su kortomis nuo šešiaakės iki tūzo. Žinoma, galima žaisti ir su pilna kortų kalade, kurioje yra ir dviakės, ir triakės, ir keturakės, ir penkiaakės kortos nepamirštant ir specialiųjų kortų – juokdarių („džiokerių“). Tik reikia įsidėmėti, jog juodasis juokdarys nugali bet kokią juodą kortą, o raudonasis nugali bet kokią kitą raudoną kortą. Kortų žaidėjai – labai išmintingi, todėl „Durniaus“ žaidimas galimas net ir su keliomis kortų kaladėmis.

Kortų žaidimas „Durnius“ taisyklės teigia, kad pagrindinis ir pats svarbiausias šio žaidimo tikslas yra „išsimesti“ visas savo kortas. Atkreipiame dėmesį, kad visai nesvarbu, kelintas žaidime kortas „išsimesite“. Svarbiausia, nelikite paskutinis tai padaręs žaidėjęs, nes tokiu atveju ir tapsite žaidimo pralaimėtoju – durniumi.

Kaip žaisti durnių?

Taigi, kaip žaisti durnių? Visų pirma, turite kortų kaladę ir iš jos kiekvienam žaidėjui išdalinkite po šešias kortas. Dalijama įvairiai: po vieną kortą kiekvienam žaidėjui arba po dvi. Apsisprendžia tas žaidėjas, kuris dalina kortas tuo metu. Likusios kortos padedamos į kaladę atgal. Apatinė kaladės korta atverčiama – tai koziris. Žaidimą pradeda tas, kas turi mažiausią kozirį arba iš viso jo neturi.

Įsiminkite, kad kortą „kerta“ didesnės to paties ženklo korta arba koziris. Visos atmuštos kortos – padedamos į šalį. Na, o jei žaidėjas neturi didesnės kortos arba kozirio (jis neatsimuša) – pasiima padėtas kortas sau.

Stebėkite, kiek kortų turite. Kai bent vienas iš žaidėjų nebeturi kortų – visi pasiima iš kortų kaladės tiek, kad vėl turėtų šešias kortas. Žaidimą pralaimi tas, kas „neišsimeta“ kortų, o laimėtojo medalis kabinamas tam, kuris „išsimeta“ visas kortas.

Kortų žaidimas „Durnius“ – smagi pramoga laisvalaikiui

Susipažinus su šio kortų žaidimu, tikriausiai, nekantraujate jį sužaisti. Šis žaidimas itin populiarus ir žaidžiamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos valstybėse. Taigi, jo žaidimo paplitimo ribos – itin plačios. O tai reiškia, kad net ir nukeliavus svetur – yra tikimybė, kad daugelis šį žaidimą žinos taip pat. O geriausia tai, kad visi smagiai galėsite leisti laiką drauge, per daug nesukant galvos, ką visiems įdomaus nuveikus.

kortu-zaidimas-durnius-poroje-taisykles

Žaidimas poromis

Įdomu ir tai, kad egzistuoja ir daugiau šio žaidimo versijų. Ar esate girdėję apie „Durniaus“ žaidimą poromis? Pasirinkus žaisti šį variantą, jis žaidžiamas kryžmai. Keturi žaidėjai – du prieš du, kurie sėdi vienas prieš kitą. Jo esmė – pakaitomis atskirai mesti kortas kiekvienos poros žaidėjui (vienos poros žaidėjas „puola“ kitos poros žaidėją“), o kitas šios poros narys žaidime tuo metu nedalyvauja. Jeigu tas žaidėjas, kuriam tenka „atsimušinėti“, atsilaiko prieš visas jam išmestas kortas – jis apsigynė ir tada jau yra jo eilė „pulti“ kairėje sėdintį varžovą. Ir tik dabar jam jo partneris gali padėti. Tokiu atveju, kai žaidėjas „neatsimuša“ visoms jam išmestoms priešininkų kortoms – pasiima jas sau, o jo kairėje sėdintis žaidėjas „puola“ kortas susirinkusio žaidėjo draugą.

Prieš laikrodžio rodyklę

Kortų žaidimas „Durnius“ dar gali būti žaidžiamas ir prieš laikrodžio rodyklę. Šis būdas ypač paplitęs Pietų Europoje. Jokių naujų taisyklių šiame variante nėra, tiesiog žaisti prieš laikrodžio rodyklę.

Albaniškas durnius

Pasirinkę būdą žaisti šį žaidimą albaniškai – žaidėjas gali žaisti korta, kuri yra ant „malkos“ viršaus.

Pamišęs durnius

Jei norite, kad galingiausia korta visada būtų būgnai, tuomet jums reikia žaisti „Pamišusį durnių“. Būtent šioje „Durniaus“ versijoje būgnai – visada koziris, o vynus galima nugalėti tik su tuo pačiu ženklu – vynu.

Kai keičiamas koziris

Vienas įdomesnių „Durniaus“ variantų yra tuomet, kai keičiamas koziris. Viena korta, kuri yra nematoma turi būti padėta po matomu koziriu. Paėmus matomą kozirį, nematoma korta yra atidengiama ir būtent tai nustato, koks kiziris bus likusiam kortų žaidimui.

Pasuojantis durnius

„Pasuojantis durnius“ ne visų žaidėjų mėgiama žaidimo variacija, tačiau gan įdomi ir verta dėmesio bent jau kartą išbandyti. Jo esmė – žaidėjas gali „pasuoti“ kortas kitam žaidėjui, bet tik tada, jei jis turi tos pačios vertės kortą.

Durnius be kozirių

Na, o jei jūsų nedomina jokie koziriai ir norite laisvesnio stiliaus žaidimo, rinkitės žaisti „Durnių“ visai be jokių kozirių.

Esame įsitikinę, kad tie, kurie dar nėra žaidę šio klasikinio kortų žaidimo – jį itin pamėgs. Išbandykite visus šio žaidimo variantus, kad jis netaptų nuobodus ir taip paįvairinkite savo laisvalaikį, atitrūkdami nuo išmaniųjų telefonų bei sugrįžę į ankstesnių kartų laikus.