Skip to content

Tik Tak Bum! Nuotaikingas stalo žaidimas

 • by
tic-tac-bum

Tik Tak Bum | Vakarėlio versija stalo žaidimas – tikrai puiki pramoga. Žaidimo tikslas – greitai sugalvoti atsakymą ir perduoti bombą kitam žaidėjui, kol ji nesprogo rankose! Jei bomba sprogsta jūsų rankose, kaip nuobaudą turite pasilikti kortelę. Žaidimą laimi tas žaidėjas, kuris žaidimo pabaigoje turi mažiausiai kortelių.

tik-tak-bum-zaidimas

Žaidimą sudaro:

 • 5 kortų malkos po 55 kortas
 • Du juodi kauliukai su specialiais paveikslėliais
 • Bomba

Ši bomba paleidžiama paspaudus jos apačioje esantį mygtuką. Bomba taip pat turi specialų laikmatį ir gali sprogti po 10-60 sekundžių.

Žaidėjų skaičius

3 ir daugiau žaidėjų

Žaidimo eiga

Visų pirma reikia ridenti kauliuką. Ant kategorijų kauliuko pavaizduoti tokie simboliai:

 • Žmonės. Sugalvokite žymų žmogų, kurio vardas prasideda viena iš kortelėje esančių raidžių.
 • Situacijos. Pateikite atsakymą į kortelėje esantį klausimą.
 • Deriniai. Sugalvokite žodį arba raides, kuriuos pridėję prie kortelėje esančio žodžio, gautumėte kitą gerai žinomą žodį arba frazę.
 • Kratiniai. Sugalvokite žodį, kurį galima sudaryti sukeitus vietomis kortelėje esančias raides.

Žaidimo metu atvertinėjamos kortos iš penkių kortų krūvelių. Krūvelę, iš kurios reikia atversti kortą, nurodo ant kategorijų kauliuko išridentas simbolis. Galima žaisti ir pasirinkus tik vieną kategoriją – taip bus paprasčiau jaunesniems žaidėjams. Tokiu atveju kategorijų kauliuko ridenti nereikia.

Prieš pradedant žaisti, gerai išmaišykite kortas kiekvienoje krūvelėje, iš kiekvienos jų ištraukite po penkias kortas ir užverstas sudėkite į penkias atskiras krūveles.

Žaidimą pradedantis žaidėjas paima bombą ir ridena kategorijų kauliuką. Išridentas simbolis nurodo, kuris žaidimas bus žaidžiamas tuo metu, ir kurios kategorijos kortelę reikia atversti. Ant kauliuko yra ir juokdario simbolis. Jei žaidėjas išridena šį simbolį, jis gali pasirinkti, iš kurios krūvelės atversti kortą. Visų turų metu žaidėjai turi sugalvoti ir garsiai pasakyti tam tikrus žodžius. Pasakę žodį, bombą nedelsiant perduokite žaidėjui iš kairės. Žaidimas tęsiamas, kol sprogsta bomba. Žaidėjas, kurio rankose ji sprogo, kaip nuobaudą gauna tuo metu naudotą kortelę. Šis žaidėjas pradeda kitą turą: ridena kategorijos kauliuką, paleidžia bombą ir atverčia kortelę.

zaidimas-tik-tak-bum

Tic tac bum | Originali versija

Tic tac bum turi keletą versijų. Žaidžiant su originalia versija reikia ridenti antrąjį juodą lošimo kauliuką ir išsiaiškinti, kurioje žodžio vietoje turės būti panaudotos kortelėje esančios raidės. Kiekvienoje kortelėje yra raidžių derinys, kurį reikia panaudoti tam tikroje žodžio vietoje, pavyzdžiui:

 • Tick – raidės negali būti panaudotos žodžio pradžioje.
 • Tick-Tack – raidės gali būti panaudotos ber kurioje žodžio vietoje.
 • Bomba – raidės negali būti panaudotos žodžio pabaigoje.

Išridenus juodą kauliuką, žaidėjas turi paleisti bombą ir greitai atversti viršutinę kortelę iš atitinkamos kategorijos krūvelės.

Visoms kitoms kategorijoms antrasis kauliukas nereikalingas.

Žmonės

Kiekvienoje kortelėje yra dvi raidės. Žaidėjas turi sugalvoti žymų žmogų, kurio vardas prasideda viena iš kortelėje esančių raidžių. Jei žaidėjas sugalvoja žmogų, kurio ir vardas, ir pavardė prasideda kortelėje esančiomis raidėmis, jis atleidžiamas nuo šio turo ir bomba jam nebeturi turi būti perduodama.

Situacijos

Kiekvienoje kortelėje yra klausimas, pavyzdžiui, „Ką galima rasti mokykloje?“ Žaidėjas turi kuo greičiau sugalvoti kokį nors susijusį žodį (pvz., lentą, mokytoją, sąsiuvinį ir t.t.)

Deriniai

Kiekvienoje kortelėje yra koks nors žodis. Žaidėjas turi pridėti kitą žodį arba raides, kad sudarytų naują žodį ar frazę. Žodį arba raides galima pridėti pradžioje arba pabaigoje. Pavyzdžiui, kortelėje esantis žodis yra LOVA. Žaidėjas gali sudaryti frazes LOVATIESĖ, DVIGULĖ LOVA ir pan.

Kratiniai

Kiekvienoje kortelėje yra atsitiktinių raidžių rinkinys. Žaidėjas turi sudaryti žodį bent iš trijų kortelėje esančių žodžių. Pavyzdžiui, FTANSERIRSMRO – galimi žodžiai FORMA, SOFA, MITAS ir kt. Iš visų kiekvienoje kortelėje esančių raidžių galima sudaryti vieną žodį. Jei žaidėjui pavyksta sudaryti žodį iš visų kortelėje esančių raidžių, jis atleidžiamas nuo šio turo ir bomba jam nebeturi būri perduodama.

Žaidimas tęsiamas tol, kol panaudojamos visos kortelės. Žaidimą laimi mažiausiai kortelių turintis žaidėjas. Jei žaidimas baigiamas lygiosiomis, žaidėjai, tarp kurių buvo lygiosios, paeiliui ridena kategorijų kauliuką, atverčia atitinkamas kortas nuo nepanaudotų kortų krūvelės ir tęsia žaidimą, kol tampa aiškus laimėtojas. Jei išridenama kategorija, kurios visos kortelės jau panaudotos, žaidėjas gali pasirinkti kitą kortų krūvelę.

Visais atvejais žaidėjai gali bandyti užginčyti kitų žaidėjų atsakymus – skaitykite žemiau. 

tik-tak-bum-korteles-kauliukai

Žaidimas Tik Tak Bum | Leidžiami žodžiai

Žaidimas Tik Tak Bum lavina mąstymą, nes reikia galvoti daug pačių įvairiausių žodžių. Galima naudoti bet kuriuos žinomus žodžius, įskaitant daikatavardžius, prekių ženklų pavadinimus, šnekamosios kalbos žodžius, taip pat tarptautinius vartojamus žodžius, pvz., DEJA VU, POST SCRIPTUM ir kt.

Tas pats žodis negali būti panaudotas du kartus tame pačiame ture, tačiau kitame ture jį vėl galima naudoti. Kad žaisti būtų įdomiau, nenaudokite išvestinių žodžių, pavyzdžiui, jei panaudojamas žodis NEŠTI, nebegalima naudoti žodžių NEŠA, NEŠĖ, NEŠIMAS, NEŠAMAS, NEŠIOTI (bet NEŠULYS, PETNEŠOS, LAIŠKANEŠYS naudoti galima).

Ant kortelių esančios raidės žodyje turi būti panaudotos tokia pačia tvarka, pavyzdžiui, ANT galima panaudoti žodžiuose ANTILOPĖ, ANTRAŠTĖ, PEDANTAS ir pan. Šio derinio negalima panaudoti kaip atskiro žodžio arba tokiuose žodžiuose kaip BURATINAS ir kt.

Žmonės
Atsakyme galima pateikti visų žinomų žmonių (net ir nebegyvenančių) ir personažų vardus, pvz., Peliukas Mikis. Kad žaisti būtų įdomiau, galite susitarti naudoti tik gyvų žmonių vardus.

Situacijos
Galima panaudotį bet kokį žodį, susijusį su atitinkama kategorija arba scenarijumi. Jei kuris nors žaidėjas mano, kad atsakymas yra neteisingas, jis gali bandyti jį užginčyti, o kiti žaidėjai turi balsuoti.

Deriniai
Galima sugalvoti bet kokį žodį arba dviejų žodžių frazę (kaip pavyzdyje su DVIGULĖ LOVA), tačiau ji turi būti visiems žinoma ir naudojama.

zaidimo-kauliukai

Tik Tak Bum žaidimas | Pabaiga

Tik Tak Bum žaidimas ir žaidėjo ėjimas baigiamas jam ištarus tinkamą žodį ir perdavus bombą kitam, net jei kitas žaidėjas dar nespėjo tinkamai paimti bombos į savo rankas.

Ginčai

Kiekvienas žaidėjas gali bandyti užginčyti kito žaidėjo atsakymą. Tuo metu bombą laikantis žaidėjas grąžina ją suklydusiam žaidėjui, o šis bando atsakyti dar kartą. Jei dėl žodžio tinkamumo kyla ginčas, visi žaidėjai turi balsuoti. Jeigu bomba sprogsta prieš priimant sprendimą ir atsakymas pripažįstamas tinkamu, turi pralaimi bombą atgal perdavęs žaidėjas. Na, o jei atsakymas pripažįstamas netinkamu, turi pralaimi šį atsakymą pateikęs žaidėjas.

Kilus ginčui, bombą laikantis žaidėjas nebūtinai turi grąžinti ją atgal. Jis gali tiesiog pasakyti kitą žodį ir perduoti bombą toliau vietoje to, kad prisiimtų riziką už ginčą ir jam nepasiteisinus pralaimėtų turą arba vėl gautų bombą, kuri sprogtų jo rankose.

❓ Kiek žaidėjų gali žaisti Tik Tak Bum?

Tik Tak Bum gali žaisti 3 ir daugiau žaidėjų.

❓ Kiek trunka žaidimas Tik Tak Bum?

Tik Tak Bum žaidimas trunka tiek, kiek žaidėjai patys nusprendžia.

❓ Nuo kelių metų skirtas žaidimas Tik Tak Bum?

Žaidimas Tik Tak Bum skirtas nuo 6 metų ir vyresniems.