Skip to content

Trumpos „UNO“ taisyklės

  • by
uno-kortų-taisyklės

Išgirdus žodį „UNO“ daugeliui iš mūsų tai asocijuojasi su itin smagiai praleistu laiku draugų ar šeimos apsuptyje. „UNO“ žaidimas daugeliui dar yra naujovė, nors „UNO“ kortos egzistuoja jau nuo 1971-ųjų metų. Iš pradžių šį žaidimą sukūrė Merle Robbins Redinge, Ohajo valstijoje, Sinsinačio priemiestyje. Jį tai paskatino padaryti, kai šeima ir jų draugai vis daugiau ir daugiau pradėjo žaisti. Tam, kad pagamintų 5000 šio žaidimo kopijų, jis išleido 8000 USD. Įdomiausia tai, kad „UNO“ žaidimas iš pradžių buvo parduotas iš jo kirpyklos. Vėliau, išaugus šio žaidimo populiarumui, jis pradėtas pardavinėti ir vietinėse įmonėse. Šis žaidimas populiarus ir šiandieną, todėl skubame su juo supažindinti detaliau.

kaip-žaisti-uno-žaidimas

Dar daugiau įdomių kortų žaidimų: Durnius, Trinka.

„UNO“ žaidimas

Ne paslaptis, jog bežaidžiant šį žaidimą, dažnai iškyla diskusija, kokio yra kortų žaidimo „UNO“ taisyklės ir koks jo tikslas. Iš patirties sakome, kad dažniausiai nusprendžiama žaisti iki tol, kol pirmas žaidėjas „išsimes“ visas savo kortas. Atkreipiame dėmesį, kad tai yra tik tų žaidėjų susitarimas, nes tikrasis „UNO“ žaidimo tikslas yra visai kitoks.

Žaisti su prieš tai paminėta sava susikurta taisykle yra paprasčiau, bet ar įdomiau? Klausimas, į kurį galite atsakyti patys sau, bet niekada nepamirškite, kad originalios „UNO“ taisyklės teigia, kad pagrindinis tikslas yra surinkti 500 taškų. Būtent šis žaidėjas ir laimi žaidimą. Tiesa, reikia paminėti, kad pirmasis žaidėjas, kuris kiekviename raunde žaidžia visomis savo rankoje esančiomis kortomis, pelno taškus už kortas, kurias laiko priešininkai.

„UNO“ taisyklės

Išsiaiškinus, kurio tikslo siekia žaidėjai, prasideda pats žaidimas. Atrodo į klausimą, kaip žaisti „UNO“ nėra sudėtinga atsakyti, bet kai kuriems žaidėjams vis dar kyla dėl to abejonių.

Taigi, pirmiausia kiekvienas žaidėjas ištraukia kortelę. Tas žaidėjas, kuris turi didžiausią taškų vertę – dalintojas. Tuomet išmaišomos visos kortos drauge ir kiekvienam žaidėjui išdalinama po septynias kortas. Likusios žaidimo kortos turi būti padėtos užverstos žemyn. Iš šios krūvos bus traukiamos kortos, kai jų pritrūks bežaidžiant. Tada jums reikia apversti viršutinę traukimo krūvos kortą, ją atverskite ir padėkite gretimai traukimo krūvos. Jei atversta korta yra „Wild“ arba „Wild Draw 4“, grąžinkite ją į kaladę ir parinkite kitą kortą.

Pradedam žaidimą!

Pirmasis žaidėjas žaidžia tas, kuris yra dalintojo kairėje, žaidžiama į kairę pusę. Jūs turite dėti tokią kortą, kuri sutaptų pagal numerį arba spalvą. Pavyzdžiui, jei pirmoji korta yra geltona trys, turite dėti geltoną kortelę (numeris nesvarbu) arba bet kokios spalvos kortą su numeriu trys. Taip pat galite žaisti ir su bet kuria „Wild“ arba „Wild Draw 4“ kortelėmis. Nutikus taip, jog neturite nieko atitinkančio – paimkite papildomą kortelę. Jei ištraukta korta atitinka – ją galite dėti. Priešingu atveju – eina kitas žaidėjas.

Nepamirškite, kad prieš dedant paskutinę kortą, turite ištarti „UNO“. Jei to nepasakysite ir kitas žaidėjas tai pastebės – turėsite pasiimti dar keturias kortas iš bendros kortų krūvos. Jei liekate nepagautas nusikaltimo vietoje (ir kitas žaidėjas ištraukia kortą arba savo rankų gestu parodo ėjimą) – traukti papildomų kortų nereikia. Kai žaidėjas išmeta paskutinę kortą – žaidimo raundas baigiasi ir skaičiuojami taškai. Kartais nutinka ir taip, jog nė vienas žaidėjas neišsimeta kortų iki tol, kol pasibaigia kortų kaladė. Tokiu atveju permaišykite kortų kaladę ir tęskite žaidimą iki kol pirmas žaidėjas nebeturės kortų.

Visada galima pasirinkti ir nežaisti kuria nors korta, nors ja ir galima žaisti. Nusprendus nemesti tokios kortos, turite traukti papildomą kortą iš kaladės. Jei ši korta tinkama žaisti – galite ją dėti, bet tik ją, o ne bet kokią kitą kortą iš savo turimų rankose.

„UNO“ taškai

Jei žaidėjui pavyko atsikratyti visų savo kortų, jis gauna taškų už kortas, likusias kitų žaidėjų rankose. Lentelė apačioje jums padės suskaičiuoti taškus.

FOTO

KORTAVERTĖ
NUMERIAI 1-920 TAŠKŲ
DRAW 220 TAŠKŲ
REVERSE20 TAŠKŲ
SKIP20 TAŠKŲ
WILD50 TAŠKŲ
WILD DRAW 450 TAŠKŲ

„UNO“ kortų reikšmės

Kiekviena šio žaidimo korta turi skirtingą reikšmę. Ir tik jas gerai žinant galima smagiai ir taisyklingai žaisti šį žaidimą. „UNO“ kortų reikšmės – toliau straipsnyje.

„Nuo 1 iki 9“

„Draw 2“

„Draw 2“ korta reiškia, kad kitas žaidėjas turi ištraukti dvi kortas ir jis praranda savo eilę. Jei ši korta ištraukiama žaidimo pradžioje, pirmasis žaidėjas turi ištraukti dvi kortas. Šią kortą galima dėti tik su kita atitinkančia spalva arba kita „Draw 2“ kortomis.

+2-kortos

„Reverse“

„Reverse“ korta – žaidimo krypties keitimas. Tai reiškia, kad atėjo metas pakeisti žaidimo kryptį į dešinę, nes prieš tai žaidimas vyko į kairę pusę. Jei ši korta ištraukiama pati pirma (kai žaidimas tik pradedamas), tuomet žaidėjas, tas kuris yra dešinėje, dabar žaidžia pirmas ir tokia tvarka žaidžiama toliau. Šią kortą galima dėti tik ant tos kortos, kuri turi tą pačią spalvą arba kitą „Reverse“ kortas.

kortos-keicia-krypti

„Skip“

Jei norite žaisti su „Skip“ korta, prisiminkite, kad kitas žaidėjas praranda savo ėjimą, jis tiesiog yra praleidžiamas tame žaidimo rate. Jei ši korta iškrenta pati pirma, pirmasis žaidėjas (esantis kairėje nuo dalintojo) praleidžiamas taip pat. Ją galima dėti tik ant kitos tą pačią spalvą atitinkančios kortelės arba kitos „Skip“ kortų.

praleidziame-ejima

„Wild“

Kai žaidžiate su „Wild“ korta, turite progą sujaukti žaidimą ir pakeisti tuo metu žaidžiamą spalvą. Spalva gali būti keičiame į bet kurią kitą spalvą (įskaitant dabartinę spalvą). Šią kortą galite dėti net ir tuomet, jei turite kitą kortą, su kuria galėtumėte žaisti. Jei žaidimas prasideda būtent su šia korta, tuomet dalintojo kairėje esantis žaidėjas turi pasirinkti spalvą, kuria pradeda žaisti ir pats meta pirmą kortą.

bet-kokios-spalvos-korta

„Wild Draw 4“

Viena įdomesnių ir labiausiai trokštamų, tikriausiai, turėti kortų yra „Wild Draw 4“ korta. Pirmiausia, ši korta jums leidžia pasirinkti spalvą, kuria bus žaidžiama toliau. Antra, žaidėjui po jūsų pasisekė ne taip gerai kaip jums, nes jis turi traukti net keturias kortas iš pagrindinės žaidimo kortų krūvos. Negana to, jis dar praleidžia ir savo eilę. O dabar įsidėmėkite ir nepiktnaudžiaukite bei neapgaudinėkite kitų žaidėjų! Šia korta galima žaisti tik tada, kai neturite jokios kitos kortos, atitinkančios anksčiau žaistos kortos spalvos. Iškritus šiai kortai žaidimo pradžioje, ją privaloma grąžinti į kortų kaladę ir traukti kitą kortą.

Pastaba: jei kiti žaidėjai įtaria, jog korta buvo padėta pažeidžiant žaidimo „Uno“ taisykles, jie gali paprašyti parodyti žaidėjo, metusio šią kortą, likusias kortas. Jei žaidėjas, kuris metė šią kortą išmetė nesilaikydamas taisyklių – jis privalo ištraukti keturias kortas. Jei žaidėjas visgi nekaltas – varžovas turi ištraukti keturias kortas ir dar dvi papildomas korteles. Šį iššūkį gali inicijuoti tik tas žaidėjas, kuriam gresia ištraukti keturias papildomas kortas.

plius-keturios-bet-kokios-spalvos-kortos

„Blank“

„UNO“ žaidimas – pilnas staigmenų. Žaidimo kaladėje yra dar ir „Blank“ kortos. Tai specialios kortos, kurias galite naudoti vienu iš dviejų pasirinktu būdu. Pirmasis būdas – pakeisti pamestą ar sugadintą kortelę. Antrasis būdas – specialiai taisyklei: sukurkite tam tikrą taisyklę, su kuria norite žaisti ir ją užrašykite ant tuščių kortelių bei pridėkite tiesiai į kaladę.

blank

„UNO“ kortų kitos versijos

„UNO“ žaidimas toks populiarus šiandieną, jog galima įsigyti net kelias šio žaidimo kortų versijas. Net neabejojame, kad apie kai kurias jų net nesate girdėję, matę ar žaidę, bet būtų įdomu jas išbandyti. Žemiau susipažinkite, kurias „UNO“ žaidimo kortų versijas galima įsigyti šiandieną, o paspaudę ant nuorodos rasite ir šios versijos taisykles.

  1. „UNO Angry Birds“ https://www.ultraboardgames.com/uno/angry-birds-game-rules.php

2. „UNO Attack“ https://www.ultraboardgames.com/uno/attack-game-rules.php

3. „UNO Blast“ https://www.ultraboardgames.com/uno/blast-game-rules.php

4. „UNO Boom-o“ https://www.ultraboardgames.com/uno/blast-game-rules.php

5. „UNO BTS“ https://www.ultraboardgames.com/uno/bts-game-rules.php

6. „UNO ColorAdd“ https://www.ultraboardgames.com/uno/color-add-game-rules.php

7. „UNO Emoji“ https://www.ultraboardgames.com/uno/emoji-game-rules.php

8. „UNO Dare“ https://www.ultraboardgames.com/uno/dare-game-rules.php

10. „UNO Dice“ https://www.ultraboardgames.com/uno/dice-game-rules.php

11. „UNO Chicago Cubs“ https://www.ultraboardgames.com/uno/chicago-cubs-game-rules.php

12. „UNO Flash“ https://www.ultraboardgames.com/uno/flash-game-rules.php

13. „UNO Flip“ https://www.ultraboardgames.com/uno/flip-game-rules.php

14. „UNO Frozen II“ https://www.ultraboardgames.com/uno/frozen.php

15. „UNO Harry Potter“ https://www.ultraboardgames.com/uno/harry-potter-game-rules.php

16. „UNO Minecraft“ https://www.ultraboardgames.com/uno/minecraft-game-rules.php

17. „UNO Monster High“ https://www.ultraboardgames.com/uno/monster-high-game-rules.php

18. „UNO MOD“ https://www.ultraboardgames.com/uno/mod-game-rules.php

19. „UNO Moo“ https://www.ultraboardgames.com/uno/moo-game-rules.php

20. „My First UNO“ https://www.ultraboardgames.com/uno/my-first-uno.php

21. „UNO Power Grab“ https://www.ultraboardgames.com/uno/power-grab-game-rules.php

22. „UNO Roboto“ https://www.ultraboardgames.com/uno/roboto-game-rules.php

23. „UNO Royal Revenge“ https://www.ultraboardgames.com/uno/royal-revenge.php

24. „UNO The Lion King“ https://www.ultraboardgames.com/uno/the-lion-king.php

25. „UNO Spin“ https://www.ultraboardgames.com/uno/spin-game-rules.php

26. „UNO Splash“ https://www.ultraboardgames.com/uno/splash-game-rules.php

27. „UNO Stacko“ https://www.ultraboardgames.com/uno/stacko-game-rules.php

28. „UNO Super Mario“ https://www.ultraboardgames.com/uno/super-mario-game-rules.php

29. „UNO Tippo“ https://www.ultraboardgames.com/uno/tippo-game-rules.php

30. „UNOcorns“ https://www.ultraboardgames.com/uno/unocorns-game-rules.php

31. „UNO Wild Jackpot“ https://www.ultraboardgames.com/uno/game-rules.php

Visos šios „UNO“ žaidimo kortų versijos – traukiančios akys ir skatinančios išbandyti jas visas kuo greičiau. Visos jos yra unikalios ir vertos dėmesio. Kiekviena versija suteiks skirtingus žaidimo pojūčius, todėl net neabejojame, kad tikrai ne vieną ar dvi „UNO“ žaidimo kortų kaladę jau turite savo namuose, o jei ne – tikrai įsigysite! Linkime smagiai ir turiningai praleisti laiką su „UNO“ žaidimo kortomis.

Dažniausiai užduodami klausimai

Koks yra UNO žaidimo tikslas?

❗ UNO žaidimo tikslas yra išsimesti visas, rankose turimas kortas.

Kiek žaidėjų gali žaisti UNO?

❗ UNO gali žaisti 2 ir daugiau žaidėjų.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama žaisti UNO?

❗ UNO žaidimas rekomenduojamas 6 metų ir vyresniems žaidėjams.