Skip to content

Jenga žaidimas | Taisyklės ir patarimai

 • by
zaidimas jenga taisykles

Jenga žaidimas (kartais dar vadinamas Bokštas ar jo analogas Tumbling Tower) – aktyvus ir linksmas stalo žaidimas, kurio metu iš didelio bokšto traukiamos medinės kaladėlės. Pats žaidimas atsirado dar 1983, tačiau ir šiomis dienomis yra labai dažnai žaidžiamas. Norite sužinoti taisykles? Kviečiame skaityti!

jenga stalo zaidimas

DUK

❓ Kiek žaidėjų gali žaisti Jenga?

Įprastai, Jenga gali žaisti nuo 1 iki 4 žaidėjų, tačiu jeigu žaidžiate komandomis – žaidime gali žaisti kiek tik nori žaidėjų.

❓ Kiek laiko trunka žaidimas Jenga?

Dažniausiai žaidimas trunka iki 30 minučių, tačiau susirinkus itin atkakliems žaidėjams gali užsitęsti ir ilgiau.

❓ Nuo kokio amžiaus galima žaisti stalo žaidimą Jenga?

Stalo žaidimas Jenga rekomenduomas vyresniems nei 6 metų amžiaus žaidėjams.

❓ Kiek kaladėlių sudaro Jenga žaidimą?

Tradicinį Jenga variantą sudaro 54 kaladėlės. Jo analogą – Tumbling Tower – sudaro 48 medinės kaladėlės.

❓ Kas tampa Jenga laimėtoju?

Jenga stalo žaidimo laimėtoju tampa žaidėjas, kuris paskutinis sėkmingai ištraukia kaladėlę iš bokšto ir ją uždeda ant bokšto viršūnės jo nenugriaudamas.

Daugiau stalo žaidimų: Populiariausi stalo žaidimai, Catan žaidimas ir kt.

Žaidimo priemonės

 • 54 mediniai blokeliai
 • Padėkliukas stabilumui

Pasiruošimas žaidimui

 • Susiraskite lygų, tvirtą, horizontalų paviršių. Kad apsaugotumėte žaidimo paviršių ir nesugadintumėte medinių blokelių, rekomenduojama žaisti pasitiesus pakietintą kilimėlį.
 • Ant žaidimo stalo padėkite 3 medinius blokelius.
 • Ant pirmojo blokelio aukšto dėkite antrąjį aukštą, tačiau blokelius dėkite 90 laipsnių kampu, t. y. statmenai pirmajam aukštui.
 • Kartokite šiuos veiksmus, kol sudėsite visus blokelius, keisdami jų kryptį.
 • Užbaigtą blokelių statinį turi sudaryti 16 aukštų. Blokeliai turi sudaryti tvarkingą, vienodą stačiakampio formos bokštą.

Kaip žaidžiamas medinių kaladėlių žaidimas Jenga?

Medinių kaladėlių žaidimas Jenga žaidžiamas gana paprastai.

 • Pradedantysis žaidėjas išrenkamas atsitiktiniu būdu, arba pirmasis pradeda žaisti tas, kuris paskutinis nuvertė bokštą. Žaidėjai žaidžia nuo pradėjusio žaidėjo į kairę pusę.
 • Atėjus žaidėjo eilei, jis turi ištraukti blokelį iš bet kurios vietos, esančios ŽEMIAU užbaigto statinio aukšto. Ištraukus blokelį, jis dedamas ant bokšto viršaus, statmenai žemiau esantiems blokeliams.
 • Žaidėjo ėjimas baigiasi po 10 sekundžių, kai jūs uždėjote savo blokelį, arba tada, kai žaidėjas, esantis jūsų kairėje pusėje, paliečia blokelį.
 • Traukite ir dėkite ant viršaus blokelius tol, kol bokštas nugrius. Tikras žaidimo profesionalas gali pastatyti 36 aukštų ar dar didesnį bokštą!

Jenga taisyklės

Jeigu žaidžiame tradicinį žaidimo variantą, Jenga taisyklės gana paprastos. Savo ėjimo metu ištraukite ir uždėkite ant viršaus tik vieną blokelį. Blokelį traukite viena ranka.

Žaidimui tęsiantis, bokšto svoris keičiasi ir kai kurie blokeliai pradeda laisviau judėti, todėl juos lengviau ištraukti. Jūs galite paliesti kitus blokelius, norėdamas surasti tą, kuris juda laisviau, bet jeigu pajudinate blokelį iš vietos, turite jį įtvirtinti (viena ranka), prieš paliesdamas kitą blokelį.

Dėdamas blokelius ant viršaus, visada sudėkite vieną aukštą iš 3 blokelių ir tik tada pradėkite statyti kitą virš jo.

Žaidžiant pirmąjį kartą

 • Kad būtų įdomiau žaisti ir žaidimas neprailgtų, nustatykite laiko, skirto vienam žaidėjui, limitą.
 • Rekomenduojama pradėti nuo 30 sekundžių.
 • Vos tik žaidėjas atitraukia ranką nuo blokelio, žaidimą tęsia kitas žaidėjas.
 • Žaidėjas gali palaukti 10 sekundžių, kad įsitikintų, ar bokštas nenugrius, nes tokiu atveju ankstesnis žaidėjas pralaimės.
 • Jeigu bokštas nenugriūna, praėjusios 10 sekundžių yra įskaičiuojamos į kito žaidėjo 30 sekundžių ėjimą, taigi jam belieka tik 20 sekundžių.
mediniu kaladeliu stalo zaidimas bokštas

Patarimai, jeigu žaidžiate su vaikais

Kad jauniems žaidėjams arba žaidėjų grupei, sudarytai iš skirtingo amžiaus žaidėjų, būtų lengviau žaisti, galima leisti jauniems žaidėjams traukti ir dėti blokelius abiem rankom. Atkreipiame dėmesį, kad abejomis rankomis reikia liesti tą patį blokelį – kita ranka bokšto prilaikyti negalima.

Kitas variantas – galimybė žaisti dviem žaidėjams, kiekvienam jų naudojantis tik viena ranka. Tikriausiai tokiu atveju vienas žaidėjas iš vienos pusės stumtų blokelį, o kitas iš kitos pusės jį trauktų.

Komandinis stalo žaidimas Bokštas

Jeigu žaidžiamas komandinis stalo žaidimas Bokštas (arba Tumbling Tower, arba Jenga) pirmiausiai reikalingas lyginis žaidėjų skaičius.

 1. Padalykite žaidėjus į dvi komandas po vienodą žaidėjų skaičių.
 2. Komandos susitaria arba stebėtojas nusprendžia, kiek laiko truks žaidimas.
 3. Laiką seka stebėtojas su chronometru.
 4. Kiekvienai komandai duodamas vienas rinkinys blokelių, kuriuos jie iki žaidimo pradžios sustato į standartinę pradžios padėtį – 16 aukštų bokštą.
 5. Komandos žaidžia pagal anksčiau nurodytas standartines žaidimo taisykles. Ėjimus padaro visi komandos žaidėjai.
 6. Komandos tikslas – pastatyti bokštą, turintį kuo daugiau aukštų. Komanda, uždėjusi kiekvieną blokelį, sušunka skaičių, kokio aukščio yra bokštas. Pavyzdžiui, pirmasis blokelis, uždėtas žaidimo pradžioje, reiškia skaičių 17. Atkreipiame dėmesį, kad bokšto aukštis skaičiojamas užbaigtais aukštais, o ne uždėtų blokelių skaičiumi. Antrasis uždėtas blokelis gali reikšti 18 ar 19 aukštą – tai priklauso nuo to, kaip komanda uždeda blokelį ir kokia yra jos strategija.
 7. Komandos deda savo bokštus, stengdamosi, kad jie būtų kuo aukštesni, tol, kol bokštas nugriūva arba baigiasi žaidimui skirtas laikas.
 8. Komandos taškai reiškia didžiausią bokšto aukštį ar aukštą, pastatytą iki tol, kol bokštas nugriūva arba kol baigiasi žaidimui skirtas laikas.
 9. Komandos žaidimo metu gali statyti kelis bokštus. Pasiektas aukščiausias lygis (aukštas) reiškia komandos taškus.
 10. Laimi komanda, žaidimo pabaigoje turinti didžiausią taškų skaičių.

Jenga stalo žaidimas baigiamas, kai…

Įprastai Jenga stalo žaidimas baigiamas tada, kai bokštas nugriūva! Laimi paskutinis žaidėjas, kurio ėjimo metu bokštas nenugriuvo! Žaidėjas, kurio ėjimo metu bokštas nugriuvo, paruošia blokelius (pastato bokštą) kitam žaidimui!

jenga zaidimas xxl

Jenga XXL, Jenga online

Kitas labai populiarius kaladėlių dėliojimo žaidimas yra Jenga XXL. Šis žaidimo variantas itin pamėgtas įvairiuose vakarėliuose, šventėse ir kituose susibūrimuose, kur yra daugiau žmonių. Taip pat yra daug kitų Jenga variantų. Daugiau apie Jenga online ir kitus variantus skaitykite oficialiame Jenga puslapyje.