Skip to content

I KNOW žaidimas! Trumpos taisyklės

  • by
stalo zaidimas i know

I KNOW žaidimas – įspūdžių kupinas stalo žaidimas, priversiantis nemenkai pasukti galvą! Kada įvyko Žalgirio mūšis? Kuo skiriasi šachas ir matas? Kelintame amžiuje buvo išrasta elektra? Tiek ir dar daugiau klausimų turės būti atsakyti, jeigu nori laimėti šį nuotaikingą ir žinių suteikiantį stalo žaidimą.

Kuo ypatingas stalo žaidimas I KNOW?

Šis stalo žaidimas I KNOW ypatingas tuo, jog puikiai tinka žaisti tiek jauniems žaidėjas, tiek ir vyresniems. Vyresnieji atgaivins žinias, o mažieji sužinos šį tą naujo! Be to I KNOW gana paprastas žaidimas ir yra sudarytas:

  • 400 kortelių
  • žaidimo lenta
  • 4 iKNOW (AŠ ŽINAU) figūrėlės
  • 4 iBET (AŠ LAŽINUOSI) figūrėlės
  • žaidimo žetonai (20 baltų, 15 juodų)

I KNOW taškų skaičiavimas

  • Surink 20 taškų, teisingai atsakydamas į klausimus ir spėdamas, kaip – teisingai ar ne – atsakys kiti žaidėjai.
  • Kuo mažiau užuominų prireiks, tuo daugiau taškų pelnysi.
  • Išgirsk užuominą, paklausyk, kaip atsakė kiti žaidėjai, o tada pateik savo atsakymą ir sužinok, kaip tau sekėsi!
i know stalo zaidimas taisykles

I KNOW žaidimo taisyklės

Tad kokios gi I KNOW žaidimo taisyklės? Visų pirma žaidimo lentą padėkite ant stalo, kiekvienam žaidėjui išdalinkite po vieną vienodos spalvos iKNOW (AŠ ŽINAU) ir iBET (AŠ LAŽINUOSI) figūrėlę, taip pat po vieną baltą žetoną. Jei yra daugiau nei keturi žaidėjai, žaiskite komandomis.

Pirmas turas: kas skaito klausimus?

Išrenkamas vienas žaidėjas, kuris šio turo metu skaitys klausimą. Šis žaidėjas perskaito pirmoje kortelėje esantį klausimą, tačiau užuominų dar neskaito.

Pastaba! 2 žaidimo versijoje yra ir kortelių su paveikslėliais. Jas galima rasti tarp kitų kortelių ir į jų klausimus reikia atsakinėti, kai tik šios kortelės ištraukiamos. Klausimą skaitantis žaidėjas visiems parodo paveikslėlį, bet kol kas neskaito nei klausimo, nei užuominų. Klausimą skaitantis žaidėjas šiame ture nedalyvauja ir savo iKNOW ir iBET figūrėlių nenaudoja.

iKNOW (AŠ ŽINAU) turas

Visi žaidėjai, pradedant skaitančiajam iš kairės esančiu žaidėju, pastatė savo iKNOW (AŠ ŽINAU) figūrėles ant tuščio laukelio žaidimo lentoje. Turi geltonos spalvos iKNOW ir iBET figūrėles. Jei manai, kad gali atsakyti teisingai jau po pirmosios užuominos, savo figūrėlę statyk ant trimis taškais pažymėlio laukelio. Jei norėsi išgirsti daugiau užuominų, savo figūrėlę statyk and dviem ar vienu tašku pažymėto laukelio. (1 pav.)

iKNOW (AŠ ŽINAU)
1 pav.

iBET (LAŽINUOSI) lažybos!

Žaidėjas, savo figūrėlę pastatęs aukščiausiai (žiūrint nuo vienu tašku pažymėto laukelio), pirmasis spėja, ar kiti žaidėjai į klausimą atsakys teisingai (+) , ar ne (–), ir ant žaidimo lentoje esančio tuščio lažybų laukelio pastato savo iBET (LAŽINUOSI) figūrėlę. Po to spėja kiti žaidėjai (pradedant nuo savo figūrėlę aukščiausiai pastačiusio žaidėjo) ir taip pat sudeda savo iBET (LAŽINUOSI) figūrėles ant dar laisvų lažybų laukelių. (2 pav.)

iBET (LAŽINUOSI)
2 pav.

Užuominos

Kai ant žaidimo lentos visi žaidėjai sustato savo iKNOW (AŽ ŽINAU) ir iBET (LAŽINUOSI) figūrėles, klausimą skaitantis žaidėjas perskaito pirmąją, trijų žetonų vertės, užuominą. Žaidėjai, pastatę savo figūrėles ant trimis taškais pažymėto laukelio, bando atsakyti į klausimą (žaidėjas, kurio figūrėlė yra aukščiau, atsakinėja pirmasis). Tada perskaitomoss dviejų ir vieno žetono vertės užuominos, kol į klausimą atsako visi žaidėjai.

Po perskaitomas teisingas atsakymas. Žaidėjams nedraudžiama panaudoti kitų, prieš tai į klausimą atsakiusių, žaidėjų variantus.

i know zaidimo taisykles korteles
Užuominos

Rezultatų skaičiavimas

Už teisingą atsakymą 3 taškų zonoje skiriami 3 balti žetonai. Atitinkamai už teisingus atsakymus 2 ir 1 taško zonoje skiriami 2 ir 1 balti žetonai. Atsakius neteisingai, žetonai neprarandami.

Jei tavo spėjimas apie kito žaidėjo atsakymą taip pat buvo teisingas, laimi dar vieną baltą žetoną. Tačiau jei neteisingai spėji apie kito žaidėjo sėkmę ir nesėkmę, turi atiduoti vienąą baltą žetoną. Turo pabaigoje klausimą skaitęs žaidėjas visada gauna du žetonus, o visos žaidimo figūrėles grąžinamos žaidėjams.

  • Klausimą skaitęs žaidėjas visas figūrėles grąžina žaidėjams pradėdamas nuo to, kuris savo iKNOW (AŠ ŽINAU) figūrėlę buvo padėjęs aukščiausiai. Klausimą skaitęs žaidėjas patikrina žaidėjo atsakymą ir duoda jam atitinkamą kiekį baltų žetonų. Tada patikrinami kitų žaidėjų spėjimai apie šį atsakymą ir jiems grąžinamos iBET (LAŽINUOSI) figūrėlės bei, priklausomai, ar spėjimas buvo teisingas, ar ne, duodami arba paimami balti žetonai. Toliau klausimą skaitęs žaidėjas patikrina sekančio žaidėjo atsakymą ir viską pakartoja. Baigęs skaičiuoti kitų taškus, klausimą skaitęs žaidėjas pasiima 2 baltus žetonus.

Sekantis turas

Naujame ture klausimą skaito prieš tai skaičiusiajam iš kairės esantis žaidėjas. Klausimas skaitomas iš sekančios kortelės.

Laimėtojas

Žaidimą laimi žaidėjas, pirmasis surinkęs 20 taškų!

žaidimas iknow

I KNOW žaidimas | Taisyklės ir patarimai

I KNOW žaidimas taisykles turi ir paprastesnes. Jei žaidžia du žaidėjai, skaitantis žaidėjas taip pat atsakinėja į klausimą. Visos kortelėje esančios užuominos ir teisingas atsakymas iškart uždengiami kita kortele ir turi metu palaipsniui atidenginėjami. Žaidžiant dviem žaidėjams, turo pabaigoje klausimą skaitęs žaidėjas dviejų žetonų negauna.

Kiek užuominų išklausyti? Išgirdęs klausimą, pamąsty, ar tau pavyks į jį atsakyti po pirmosios – trijų žetonų vertės – užuominos. Jei klausimas atrodo nelengvas, galbūt norėsi žaisti atsargiau ir savo iKNOW (AŠ ŽINAU) figūrėlę pastatyti ant laukelio su mažesniu taškų skaičiumi? Tokiu atveju turėsi galimybę išgirsti daugiau užuominų.

Taip pat yra dar paprastesnė versija mažiesiems žaidėjas, kuri vadinasi I KNOW Junior žaidimas.

Ar žaidimas IKNOW strateginis?

Taip, žaidimas IKNOW tikrai turi strategiją. Spėjamas, kaip į klausimą pasiseks atsakyti į kitiems žaidėjams, taip pat gali laimėti žetonų. Jei esi įsitikinęs, kad kuris nors žaidėjas tikrai žino atsakymą, savo iBET (LAŽINUOSI) figūrėlę statyk (+) pusėje šalia to žaidėjo iKNOW (AŠ ŽINAU) figūrėles. Po to jei manai, kad žaidėjas į klausimą neatsakys, savo iBET (LAŽINUOSI) figūrėlę statyk (–). Jei manai, kad žinai teisingą atsakymą, ir jei tavo figūrėlė stovi ant laukelio su trimis taškais, gali numatyti, kad kiti žaidėjai gali pasinaudoti tavo atsakymu, todėl pasinaudok proga uždirbti geriau taškų – statyk savo iBET (LAŽINUOSI) figūrėlę kurio nors kito po tavęs atsakinėjančio žaidėjo (+) pusėje.

Apie žaidimo žetonus. Kiekvieno balto žetono vertė – 1 taškas, kiekvieno juodo – 5 taškai. Žaidimo metu surinkę daug baltų žetonų, galite juos iškeisti į juodus atitinkamu santykiu.

Daugiau stalo žaidimų: Jenga, UNO, Ticket to Ride.

I KNOW stalo žaidimas | DUK

❓ Kiek žaidėjų gali žaisti žaidimą I KNOW?

Stalo žaidimą I KNOW gali žaisti nuo 2 iki 4 žaidėjų.

❓ Nuo kelių metų tinkamas žaidimas I KNOW?

I KNOW stalo žaidimą gali žaisti tiek maži, tiek dideli. Vyresniems žaidimas praplės akiratį, o mažieji sužinos šį tą naujo.