Skip to content

Populiariausi stalo žaidimai

  • by
Populiariausi ir geriausi stalo žaidimai vakarėliams top

Kiekvienais metais yra išleidžiama tiek stalo žaidimų, jog visi tikrai netilptų mūsų geriausių stalo žaidimų vietose. Populiariausi stalo žaidimai pasiekia mūsų namus įvairiausiais keliais: dovanoja artimiausi draugai, patys išsirenkame ar randame po Kalėdų eglute. Kiekvienas toks žaidimas yra savitas ir arba užkariauja mūsų širdis, arba, deja, nėra tokie populiarūs organizuojant stalo žaidimų vakarėlius. Kad neįsigytumėt žaidimo tik tam, kad jis nugultų jūsų lentynoje ir nereikėtų nuo jo valyti dulkių, todėl toliau straipsnyje rasite, kokie yra populiariausi stalo žaidimai šiandieną.

Daugiau stalo žaidimų: Catan žaidimas, Uno taisyklės, Ticket to ride žaidimas.

Stalo žaidimų TOP

Geriausi ir populiariausi stalo žaidimai – garantuotas neužmirštamas laikas. Kokie gi yra stalo žaidimų TOP?

„Scythe“

Jei patinka strateguoti, būtinai turite sužaisti stalo žaidimą „Scythe“. Jį galima žaisti nuo vieno iki penkių žaidėjų. Įprastai žaidimas gali užsitęsti nuo 90 iki 115 minučių, o jauniausieji šio žaidimo dalyviai gali būti keturiolikos metų.

Taigi, kaip jis žaidžiamas? Kiekvienas žaidėjas atstovauja vienai iš penkių frakcijų, kurios bando uždirbti kuo daugiau turto bei siekiančių pretenduoti į žemę Rytų Europoje po pirmojo pasaulinio karo. Pats žaidimas pradedamas nuo išteklių, skirtingų starto vietų ir dviejų (pasirinktų) slaptų tikslų. Tikslas – sukurti tokias sistemas, kurios sėkmingai rinktų išteklius viso žaidimo metu. Kiekvieno ėjimo metu kiekvienas žaidėjas pasirenka vieną iš keturių veiksmų, kuris jam yra paskirtas frakcijos kilimėlyje. Pažymima, kad visi žaidėjai atlieka tuos pačius veiksmus, bet atlygis už juos – skirtingas, tačiau kiekvienas žaidėjas turi unikalių privalumų, išskyrus tuos atvejus, kai yra gaunama „Encounter“ kortelė. Žaidimo pabaiga laikoma tada, kai žaidėjas gauna šeštąjį laimėjimą-žvaigždę „Triumfo“ laukelyje. Laimi tas, kuris turi daugiausiai monetų.

Scythe

„Small World“

Įsivaizduokite rizikos žaidimą, kurio veiksmas vyksta Vidurio žemėje. Beveik tokia pati patirtis yra ir „Small World“ stalo žaidime. Šis žaidimas apima teritorijos valdymą, kuriame yra tokios mitinės figūros kaip nykštukai ar elfai. Žaidime rasite kelias žaidimo lentas ir itin mažų kitų šio žaidimo detalių, kurias sudėti – šiek tiek užtrunka. Bet tam skirti laiko tikrai verta, nes šiam žaidimui įsibėgėjus, jį lengva įsisavinti, o įvairūs lenktynių ir galios deriniai – žaidimui suteikia visai kitokio, įdomesnio atspalvio.

Žaidimo pradžioje kiekvienas jo žaidėjas turi pasirinkti fantazijos lenktynes. Šias lenktynes reikia valdyti iš sumaišytos krūvos. Kiekviena karių rasė yra suporuota su atskirai sumaišyta galių krūva, kuri keičia tai, ką gali atlikti būtent tos rasės kariai. Vienas tokių pavyzdžių yra tuomet, kai pasiimate burtininką, kuris turi skraidymo galią. Tuomet gaunate papildomo aukso už stebuklingą erdvių užėmimą, o savo kariuomenę galėsite siųsti bet kur. Kai žaidėjai pasirenka savo personažus, jis gauna plytelių rinkinį, atstovaujantį jų kariuomenei. Šios plytelės yra reikalingos tam kad, savo eilės metu perimtų žemę.

Žaidėjai stengiasi plėsti savo imperiją kuo įmanoma daugiau, tačiau įvykus konfliktui su kitu žaidėju, galiausiai pritrūkstama naudingų plytelių, kurias jie galėtų apversti. Tai žaidime vadinama nuosmukiu. Tokioje situacijoje žaidėjas nepraranda savo figūros ir toliau gali kaupti taškus, tačiau jokiais būdais naujai teritorijai įgyti. Kitame savo posūkyje žaidėjai turi pasirinkti jau kitą, naują lenktynių ir jėgos derinį. Taip žaidžiama keletą žaidimo raundų (raundų skaičius priklauso nuo žaidėjų skaičiaus). Laimi tas, kuris per visą žaidimą surenka daugiausiai aukso, t. y. daugiausiai prikaupė žemių. Šis žaidimas žaidžiamas nuo dviejų iki penkių žaidėjų, vidutiniškai trunka apie šešiasdešimt ar aštuoniasdešimt minučių. Žaidėjų amžiaus – aštuoneri ir vyresni.

Small-World

„Anomia“

Stalo žaidimų TOP sąraše yra įvairių žaidimų, bet jame tikrai turi būti aptartas stalo žaidimas „Anomia“. Šio žaidimo nerekomenduojama žaisti vėlai vakare, jei nenorite, jog kaimynai parašytų skundą dėl triukšmo. Taip, tai labai daaaaaug aštrių emocijų sukeliantis žaidimas, po kurio galimas net ir balso praradimas. Iš pirmo žvilgsnio tai paprastas žodžių ir raštų atpažinimo žaidimas, tačiau praktiškai – dramatiškas kortų žaidimas, kuriame lenktyniaujama, kuris gi žaidėjas pirmas sugalvos atsakymą.

Žaidimas pradedamas nuo žaidėjų pasirenkamos kortelės. Išsirinkus ją, tada žaidėjas turi apversti prieš save po vieną kortelę. Kiekviena kortelė turi vieną iš šešių spalvotų simbolių ir kategorijų. Kategorijos gali būti labai įvairios: nuo „Roko operos“ iki „Pavardžių“. Žaidimas tęsiamas kiekvienam žaidėjui apverčiant kitą kortelę priešais save, o ankstesnę kortelę uždengus. Gali nutikti ir taip, kad simboliai sutampa. Tokiais atvejais žaidėjai turi „atsimušti“.

Ką tai reiškia? Žaidėjas turi pasakyti pavyzdį iš priešininko kortoje esančios kategorijos, jei jam pavyksta – paima kortą ir taip laimi tašką. Šis žaidimas sukurtas taip, kad kai kiekvieną kartą kortelė apverčiame, jūsų smegenys žaibiškai atpažįsta šį naują simbolį, patikrina, ar šis simbolis nesutampa su jūsų kortelėje esančia informacija, tuo pačiu metu patikrina ir kitų žaidėjų kortelių kategorijas, sugalvoja tinkamą pavyzdį ir garsiai sušunkama, kol to nepadarė kitas žaidėjas.

Anomia

Geriausi stalo žaidimai vakarėliams

Kai ateina metas rengti vakarėliu, jų organizatoriai neriasi iš kailio, kad tik kuo labiau nepamirštamas jis būtų. Tokiais atvejais labai praverčia geriausi stalo žaidimai vakarėliams.

„Wits and Wagers“

Vienas jų yra „Wits and Wagers“. Vakarėlio versijoje galima žaisti net nuo keturių iki aštuoniolikos žaidėjų, o vidutiniškai žaidimas trunka apie dvidešimt penkias minutes. Šiame žaidime jums reikės spėti ir statyti už tą žaidėją, kuris, jūsų manymu, turi teisingą atsakymą. Taigi, jei yra klausimas, pavyzdžiui, apie futbolą ir net nenutuokiate, kiek „Super Bowl“ žiedų turi Peytonas Manningas – drąsiai lažinkitės už savo draugą, kuris yra didžiulis futbolo fanas. Jei jis teisingai atspės – jūs laimėsite tašką. Šis žaidimas nereikalauja išmanyti kiekvieną temą, jums tereikia tinkamai pasirinkti sprendimą, kas tą atsakymą gali atsakyti teisingiausiai.

Wits and Wagers

„Codenames“

Į šnipinėjimo trilerį jus pakvies stalo žaidimas „Codenames“. Stalo žaidimo vakarėliams apskritai pasižymi drąsa bei užtikrina geras emocijas. Pagal šį stalo žaidimą žaidėjai yra suskirstyti į dvi komandas, kurių kiekvienoje komandoje yra „šnipų vadas“. Jo darbas – priversti savo komandą pavadinti kodinius žodžius, kurie pelnys taškus. Yra galimi 25 kodiniai žodžiai, o šie suskirstyti į penkių kartų tinklelį. Šnipinėjimo vadovas, negalėdamas tarti žodžių, turi naudoti kodinę frazę, kad apibūdintų tuos žodžius, kurie priklauso jo komandai.

Codenames

„Times Up“

Kaip ir visi geriausi stalo žaidimai, „Times Up“ sujungia geriausias popkultūros viktorinas ir šaradas viename. Žaidimas pradedamas nuo 40 kortelių, kuriose pateikiami populiarūs filmai, TV laidų ir dainų pavadinimai (šie naudojami per tris užuominų ir spėlionių raundus). Pirmajame rate leidžiama pasakyti bet ką, išskyrus pavadinimą esantį ant kortelės. Antruoju ėjimu jūsų užuomina turi būti vienas žodis. O trečiame – neverbalinė pantomima.

Times Up

Šie visi patarti stalo žaidimai yra vieni populiariausių šiandieną ir labiausiai pasirenkamų žaisti įvairiomis progomis. Žinoma, tai ne vieninteliai stalo žaidimai, kurie įvardijami kaip geriausi stalo žaidimai ar populiariausi stalo žaidimai, tačiau užtikriname, kad vieni smagiausių žaisti ne vieną kartą. Pabrėžiame, kad stalo žaidimai yra tokie įvairūs, jog jie atlieka ir edukacinę funkciją: lavinamas loginis mąstymas, atskleidžiamos realios gyvenimo situacijos, mokomasi problemų sprendimo įgūdžių. Smagios edukacijos ir neužmirštamo laiko, kad ir kurį stalo žaidimą pasiriktumėte!